ميهن استور
فروشگاه محصولات اينترنتي جديد
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 249472

کتاب کوچک کات کیسم/  نوشته: مارتین لوتر

 

فصل سوم

توضیحات تکمیلی راجع به کات کیسم

بخش اول: ده فرمان مقدس

 

هشتمین فرمان

 

فرمان هشتم در چه موردی است؟

شهادت دروغ علیه همنوع خود مده.

 

این فرمان به چه معناست؟

ماباید از خدا پروا داشته باشیم و او را دوست داشته باشیم بطوریکه ما نباید به دیگران دروغ گفته، اسرار آن ها زا فاش نموده و غیبت نماییم و یا با خبرچینی از دیگران سابقه بد بسازیم، بلکه باید از آنها دفاع کنیم و از خوبی هایشان بگوییم و همه امور را به رحالت روی خوش برگردانیم.

 

98) چه چیزی به عنوان شهادت دروغ می باشد؟

هر چیزی که خلاف حقیقت گفته و یا عمل شود.

امثال 12/22 : لبهای‌ دروغگو نزد خداوند مکروه‌ است‌، اما عاملان‌ راستی‌ پسندیده‌ او هستند. 

 

99) خداوند چه چیز را در فرمان هشتم ممنوع کرده است؟

خداوند دروغ را به طور کل ممنوع کرده است و همچنین نباید دیگران را بطور پنهانی فریب دهیم و نباید به کسی حیانت کرده و یا غیبت کنیم و یا آبروی کسی را ببریم.

افسسیان 4/25: لهذا دروغ را ترک کرده، هرکس با همسایهٔ خود راست بگوید، زیرا که ما اعضای یکدیگریم. 

یوحنا 8/44:  شما از پدر خود ابلیس می‌باشید و خواهشهای پدر خود را می‌خواهید به عمل آرید. او از اوّل قاتل بود و در راستی ثابت نمی‌باشد، از آن‌جهت که در او راستی نیست. هرگاه به دروغ سخن می‌گوید، از ذات خود می‌گوید زیرا دروغگو و پدر دروغ‌گویان است. 

 

100) دروغ گفتن سهوی به چه معناست؟

به معنی نیت بد در دل داشتن  درباره کسی و پرداختن به بدگویی درباره او ؛ میباشد.

مزامیر 28/3: مرا با شریران و بدکاران مکش که با همسایگان خود سخن صلح‌آمیز می‌گویند و آزار در دل ایشان است.

 

101) خیانت به دیگران به چه معناست؟

اینکه شخصی به عنوان یک دوست بد ، کسی را با دوز و کلک به سوی دشمنان راهی کند و یا اسرار او را برای دیگران فاش کند و یا نقاط ضعف او را  به دیگران گفته و از اطمینان او سوءاستفاده کند. و همه این ها را از روی حسد ، نفرت و یا انتقام انجام دهد تا به دیگران آسیب رسانده و از این بابت شاد شود.

امثال 25/9 :   دعوی‌ خود را با همسایه‌ات‌ بکن‌، اما راز دیگری‌ را فاش‌ مساز؛ 

 

102) غیبت کردن به چه معناست؟

به معنای بد گویی نسبن به دیگران است. وقتی آنها حضور ندارند و یا اینکه کلام وعمل شخصی را با نیت بدی که داریم برای دیگران تحریف کرده و اشتباه جلوه دهیم.

یعقوب 4/11: ای برادران، یکدیگر را ناسزا مگویید، زیرا هرکه برادر خود را ناسزا گوید و بر او حکم کند، شریعت را ناسزا گفته و بر شریعت حکم کرده باشد. لکن اگر بر شریعت حکم کنی، عامل شریعت نیستی، بلکه داور هستی. 

 

103) منظور از بی آبرو و بی اعتبار کردن کسی چیست؟

منظور این است که ما دیگران را به چیزی متهم کرده و نام نیک  و آبروی او را از بین ببریم.

مزامیر 15/3-1 :  [مزمور داود] ای خداوند کیست که در خیمهٔٔ تو فرود آید؟ و کیست که در کوه مقدّس تو ساکن گردد؟ 
2  آنکه بی‌عیب سالک باشد و عدالت را به جا آورد، و در دل خویش راستگو باشد؛ 
3  که به زبان خود غیبت ننماید؛ و به همسایهٔٔ خود بدی نکند و دربارهٔٔ اقارب خویش مذمت را قبول ننماید؛ 

 

104) خواسته خدا در فرمان هشتم چیست؟

خواست خدا این است که ما نسبت به درک حقیقت، شوق داشته و بخصوص  اینکه در صورت بروز خطا از دیگران، ما میبایست آن ها را بخشیده  و درباره دیگران به نیکی سخن بگوییم و همه چیز را به شکلی نیکو برگردانیم.

 

105) چطور می توانیم دیگران را ببخشیم؟

منظور این است که ما بایستی آبرو و نام او را از بدنامی نجات دهیم و بدانیم که شاید او تحت فشار و یا قضاوت نا عادلانه در این موقعیت قرار گرفته است و به او تهمت ناروا زده اند.

امثال 31/8 : دهان‌ خود را برای‌ گنگان‌ باز کن‌، و برای‌ دادرسی‌ جمیع‌ بیچارگان‌. 

 

106) چطور ما میتوانیم از دیگران تمجید کنیم؟

وقتی که ما تمام خوبی های او را بدون حسودی کردن و بدون اینکه بخواهیم او را تحقیر کنیم، قبول کنیم و آن ها را بستاییم و همچنین درباره او قضاوت عادلانه داشته باشیم و در مورد اعمال نادرست او با کمال محبت آنها را نادیده گرفته و سوکت اختیارکنیم.

اول پطرس4/8 : و اوّلِ همه با یکدیگر به شدّت محبّت نمایید، زیرا که محبّت کثرت گناهان را می‌پوشاند. 

 

107) چطور ما میتوانیم نسبت به همه چیز خوش بین بوده و از همه چیز برداشت نیک داشته باشیم؟

زمانی این اتفاق خواهد افتاد که ما در مورد دیگران  و خطایی که از آنها سر میزند ، زود باور نبوده و سریعاً در مورد آن ها قضاوت نکنیم . بلکه درباره آن موضوع از خود فرد و یا دیگران که نسبت به آن موضوع آگاهی دارند پرس و جو نماییم. و حتی در این فاصله که ما از صحت و خطای دیگران مطمئن نیستیم ؛ نسبت به  دیگران، پندار و گفتار نیک داشته باشیم.

غلاطیان 6/1: امّا ای برادران، اگر کسی به خطایی گرفتارشود، شما که روحانی هستید، چنین شخص را به روح تواضع اصلاح کنید. و خود را ملاحظه کن، که مبادا تو نیز در تجربه افتی. 

 

 

برگرفته از کتاب کوچک کات کیسم نوشته مارتین لوتر/ انتشارات بنیاد میراث لوتریک/ ص 56-54 /چاپ اول اکتبر2016 /آلمان-امریکا

بازنویسی : امیرحبیبی / مجموعه  وبلاگ های مسیح برای ایران

 

 وبلاگ مسیح برای ایران : 

http://jesusforiran.blogsky.com 

http://jesusforiran.blogpot.com

http://jesusforiran.blogfa.com

            بنیاد میراث لوتریک:

                                                                           http://lhfmissions.org/LHFHome    

 (آیات از کتاب مقدس ترجمه نو میباشد که با متن کتاب از نظر محتوایی هم معنی میباشد و برگرفته از سایت ذیل https://www.wordproject.org/bibles/fa/  میباشد)

 

  


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۴۴ ] [ مهتاب جوان ]


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۴۴ ] [ مهتاب جوان ]

در واقع درام يكي از اجزاي اصلي در پرينتر و دستگاه كپي مي باشند. درام قطعه اي به شكل ميله ي استوانه اي كه كار آن انتقال تصوير بر روي كاغذ مي باشد. درام در دستگاه فتوكپي و پرينتر ليزري استفاده مي شود. درام ها از لحاظ جنس داراي دو نوع شامل درام از جنس سلنيوم و درام از جنس موادي كه حساس به نور هستند وجود دارند.

انواع درام

انواع درام

درام كارتريج پرينتر ليزري به اين صورت مي باشد كه پرينتر، ليزر تابيده شده را در حافظه خود ذخيره مي كند و آن را بر روي لايه بيروني درام مي تاباند و از اين طريق به نحوي بار مثبت به آن منتقل مي كند و در نتيجه درام پرينتر، ويژگي الكتريكي نور را براي انتقال بر روي كاغذ تغيير مي دهد. درام، تونر موجود در پرينتر ليزري را به خود جذب مي كند و به بخش هايي از درام مي چسبد كه از بار منفي تخليه شده است و سپس تونر از طريق درام بر روي كاغذ ريخته مي شود و بعد از اين كه پخته شد در قسمت فيوزينگ به كاغذ مي چسبد و كاغذ هم توسط غلطك هاي خروجي از پرينتر خارج مي شود. در دستگاه پرينتر ليزري درام به شكل استوانه اي است كه با كنار زدن حفاظي كه بر روي كارتريج قرار دارد مي توانيد آن را مشاهده كنيد. براي تميز كردن درام كارتريج با استفاده از يك دستمال مرطوب اين كار را انجام دهيد و نيازي به استفاده از مواد ديگري نيست. طول عمر درام ها مشخص مي باشد در مواردي كه خطوط و يا نقاطي غير عادي روي كاغذ پرينتر ديده شود نياز هست كه درام پرينتر تعويض شود و يا هر بار كه تصميم به تعويض شارژ كارتريج گرفتيد بهتر است كه حداقل پس از 3 بار تعويض كارتريج، درام پرينتر ليزري را نيز عوض كنيد.

در دستگاه كپي درام يك غلتك استوانه اي كه سطحي براق دارد كه از جنس هادي نور است كه در آن الكتريسته ي ساكن قرار دارد. زماني كه سندي را زير دستگاه كپي قرار مي دهيد باريكه ي نور شديدي را مي بينيد كه از روي آن رد مي شود كه اين نور تصويري از سند را به يك عدسي منتقل مي كند و عدسي تصوير برعكس شده ي آن را بر روي درام منعكس مي كند.

 

   منبع: ايده برتر پارسيان خاورميانه

ماشين هاي اداري  پرينتر پرينتر ليزري پرينتر جوهرافشان پرينتر سوزني  اسكنر  فكس  فتوكپي

مواد مصرفي كارتريج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بليد

تجهيزات آموزشي  پرده نمايش  پايه نصب ديتا ويدئو پروژكتور  برد هوشمند  كيت هوشمند  باكس محافظ ديتا پروژكتور

تجهيزات فروشگاهي  كاغذخردكن  اسكناس شمار   پرينتر PVC  صندوق فروشگاهي  باركدخوان   ليبل پرينتر  فيش پرينتر  پرفراژچك

سيستم ها امنيتي  دوربين مدار بسته  دوربين مدار بسته دام  دوربين مدار بسته بولت دوربين مدار بسته باكس   لوازم جانبي دوربين آداپتور دوربين مدار بسته

لنز دوربين مدار بسته كابل دوربين مدار بسته  دستگاه DVR  دستگاه NVR

دستگاه دي وي آر 4 كانال  دستگاه دي وي آر 8 كانال  دستگاه دي وي آر 16 كانال  دستگاه دي وي آر 32 كانال

دستگاه ان وي آر 4 كانال  دستگاه ان وي آر 8 كانال  دستگاه ان وي آر 16 كانال  دستگاه ان وي آر 24 كانال   دستگاه ان وي آر 32 كانال

كامپيوتر  كامپيوتر All in One مانيتور  قطعات كامپيوتر  لوازم جانبي كامپيوتر

لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت

تجهيزات شبكه  مودم وايرلس ADSL  كارت شبكه

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۷ ] [ مهتاب جوان ]

شرکت اچ پی به نام هیولت پاکارد است که به صورت مخفف به عنوان شرکت HP شناخته شده است. شرکت اچ پی HP یک شرکت آمریکایی چند ملیتی فناوری اطلاعات است. دفتر مرکزی شرکت اچ پی در دره سیلیکون در ایالت کالیفرنیا در آمریکا قرار دارد. شرکت اچ پی HP در سال 1939 توسط بیل هیولت و دیوی پاکارد در آمریکا تاسیس شد. شرکت اچ پی یکی از بزرگترین شرکت های فناوری اطلاعات است که در زمینه تولید محصولاتی از جمله لپ تاپ، چاپگرها، سرورهای قدرتمند، دوربین دیجیتال، نرم افزارهای مدیریت شبکه و ...... فعالیت دارد.

کارتریج اچ پی HP

کارتریج اچ پی HP

در پرینتر ها منبع رنگ به عنوان تونر یا کارتریج شناخته می شود. چاپگرها در دو نوع پرینتر جوهر افشان سیاه و سفید و پرینتر جوهر افشان رنگی وجود دارند. در چاپگرها، کارتریج اچ پی HP به وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر بر روی یک صفحه کاغذ به وسیه منافذ ریزی که بر روی هد دستگاه قرار دارد تصاویر سیاه و سفید و رنگی را به وجود می آورد و چاپ می کند. در چاپگرهای جوهرافشان رنگی از کارتریج اچ پی HP رنگی استفاده می شود که دارای سه رنگ اصلی می باشند: آبی، قرمز و زرد که در کنار این سه رنگ اصلی یک کارتریج رنگ سیاه هم نیز وجود دارد که برای تولید تصاویر با رنگ مشکی استفاده می شود.

زمانی که کارتریج جوهر اچ پی دستگاه چاپگرها تمام می شود و یا نزدیک به تمام شدن هستند باید دقت لازم را در نگه داری آنها انجام دهید در غیر این صورت کارتریج جوهر به سرعت خشک می شوند و دیگر نمی توانید آن ها را پر کنید و در این موقع مجبور هستند که پول بیشتری برای خرید دو عدد کارتریج نو هزینه کنید.

برای بسته بندی کارتریج HP به صورت جداگانه به وسایل زیر نیاز دارید: 1- یک عدد کیسه پلاستیکی زیپ دار – 2- یک نوار باریک (30 در 2 سانتیمتر) از پارچه کرکی یا کاغذ کاهی که تقریبا کلفت است و یا دستمال کاغذی کلفت نیاز دارید. 3- یک عدد کش حلقه ای شما برای بسته بندی به این سه وسایل نیاز دارید و حتما باید از این وسایل استفاده کنید که آسیبی به کارتریج جوهر نرسد.  

 

   منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه

ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  فکس  فتوکپی

مواد مصرفی کارتریج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بلید

تجهیزات آموزشی  پرده نمایش  پایه نصب دیتا ویدئو پروژکتور  برد هوشمند  کیت هوشمند  باکس محافظ دیتا پروژکتور

تجهیزات فروشگاهی  کاغذخردکن  اسکناس شمار   پرینتر PVC  صندوق فروشگاهی  بارکدخوان   لیبل پرینتر  فیش پرینتر  پرفراژچک

سیستم ها امنیتی  دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته دام  دوربین مدار بسته بولت دوربین مدار بسته باکس   لوازم جانبی دوربین آداپتور دوربین مدار بسته

لنز دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته  دستگاه DVR  دستگاه NVR

دستگاه دی وی آر 4 کانال  دستگاه دی وی آر 8 کانال  دستگاه دی وی آر 16 کانال  دستگاه دی وی آر 32 کانال

دستگاه ان وی آر 4 کانال  دستگاه ان وی آر 8 کانال  دستگاه ان وی آر 16 کانال  دستگاه ان وی آر 24 کانال   دستگاه ان وی آر 32 کانال

کامپیوتر  کامپیوتر All in One مانیتور  قطعات کامپیوتر  لوازم جانبی کامپیوتر

لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت

تجهیزات شبکه  مودم وایرلس ADSL  کارت شبکه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۷ ] [ مهتاب جوان ]

شرکت کانن CANON یک شرکت الکترونیکی ژاپنی و چند ملیتی است. دفتر مرکزی شرکت کنون canon در توکیو، کشور ژاپن قرار دارد. شرکت کانن canon در زمینه تولید دوربین ها و تجهیزات جانبی عکاسی و تصویر برداری به صورت تخصصی کار می کند. شرکت کانن canon در سال 1933 توسط "یوشیداگورو" و "اوچیدا سابورو" در ژاپن تاسیس شد. شرکت کنون canon در زمینه تولید محصولاتی از جمله دوربین عکاسی ، دستگاه فتوکپی، چاپگر، دوربین های دیجیتال و ویدئویی، دوربین های تک لنزی بازتابی فعالیت دارد.

کارتریج کانن (کارتریج کنون) CANON

کارتریج کانن (کارتریج کنون) CANON

کارتریج کانن canon در واقع منبع رنگ در پرینترها و پلاترها با توجه به نوع و مدل دستگاه، کارتریج های متفاوتی استفاده می شود. کارتریج کنون canon در دو نوع پرینترهای جوهرافشان و پرینترهای لیزری مورد استفاده قرار می گیرند. پرینترهای جوهر افشان توسط پاشیدن قطرات ریز جوهر از طریق منافذ ریزی که بر روی هد قرار دارد تصاویر سیاه و سفید و رنگی را با کیفیت های مختلف و مناسب بر روی کاغذ چاپ و ایجاد می کنند. در پرینترهای جوهرافشان رنگی سه رنگ اصلی کارتریج کانن به نام های رنگ آبی و زرد و قرمز استفاده می شود و به همراه آنها یک کارتریج مشکی قرار دارد که برای چاپ تصاویر و متون و نوشته های سیاه و سفید استفاده می شود.

در پرینترهای لیزری از کارتریج کنون به عنوان تونر استفاده می شود. در پرینترهای لیزری کارتریج مخزن رنگ از دو قسمت تشکیل می شود: 1- مخزن تونر 2- مخزن تونر استفاده شده یا بک تونر می باشد.

در پرینترهای لیزری، کارتریج از قسمت های مختلفی از جمله مخزن تونر تازه، تونر استفاده شده یا ضایعات، درام، مگنت و فوم رول استفاده می شود. پرینترهای لیزری تک رنگ یا همان سیاه و سفید دارای یک تونر مشکی هستند ولی در چاپگرهای لیزری رنگی از سه رنگ اصلی آبی و قرمز و زرد و به همراه یک تونر مشکی رنگ استفاده می شود.

بین کارتریج های اصلی و غیراصلی تفاوت های زیادی وجود دارد که در هنگام خرید باید دقت داشته باشید و یا از مراکز معتبر و فروشگاه های اینترنتی معتبر مثل فروشگاه ایده برتر پارسیان با خیال راحت خریداری نمایید.

 

   منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه

ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  فکس  فتوکپی

مواد مصرفی کارتریج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بلید

تجهیزات آموزشی  پرده نمایش  پایه نصب دیتا ویدئو پروژکتور  برد هوشمند  کیت هوشمند  باکس محافظ دیتا پروژکتور

تجهیزات فروشگاهی  کاغذخردکن  اسکناس شمار   پرینتر PVC  صندوق فروشگاهی  بارکدخوان   لیبل پرینتر  فیش پرینتر  پرفراژچک

سیستم ها امنیتی  دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته دام  دوربین مدار بسته بولت دوربین مدار بسته باکس   لوازم جانبی دوربین آداپتور دوربین مدار بسته

لنز دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته  دستگاه DVR  دستگاه NVR

دستگاه دی وی آر 4 کانال  دستگاه دی وی آر 8 کانال  دستگاه دی وی آر 16 کانال  دستگاه دی وی آر 32 کانال

دستگاه ان وی آر 4 کانال  دستگاه ان وی آر 8 کانال  دستگاه ان وی آر 16 کانال  دستگاه ان وی آر 24 کانال   دستگاه ان وی آر 32 کانال

کامپیوتر  کامپیوتر All in One مانیتور  قطعات کامپیوتر  لوازم جانبی کامپیوتر

لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت

تجهیزات شبکه  مودم وایرلس ADSL  کارت شبکه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۷ ] [ مهتاب جوان ]

پرینترهای لیزری در دو دسته‌ی رنگی و سیاه و سفید طبقه‌بندی می­شوند. مانند سایر پرینترها، این خانواده نیز به انواع تک‌کاره و چندکاره تقسیم‌ بندی می­شوند. هرچه توانایی پرینتر در انجام کارهای مختلف بیش‌تر باشد، قیمت آن نیز بیش‌تر خواهد بود. در نتیجه اگر پرینتر چندکاره باشد و توانایی انجام اسکن و کپی نیز داشته باشد، باید نسبت به نوع تک کاره قیمت بالاتری داشته باشد. در ادامه به بررسی ارزان‌ ترین پرینترهای رنگی لیزری می پردازیم.

ارزان‌ترین پرینترهای رنگی لیزری

ارزان‌ترین پرینترهای رنگی لیزری

گاهی برای کاربردهای خانگی نیز استفاده از پرینترهای چندکاره لازم است و کاربران خانگی درصدد خرید آن‌ها برمی ­آیند. در گذشته با توجه به قیمت بالا و اندازه‌ی بزرگ دستگاه، خرید آن برای مصارف خانگی کار مشکلی بود و بیشتر در چاپ‌ خانه­ ها و ادارات استفاده می­ شد. ولی امروزه شرکت­ های تولیدکننده‌ ی پرینتر، این مشکل را حل کرده ­اند و پرینترهای لیزری رنگی با قیمت پایین‌تر و اندازه‌ ی کوچک‌ تر که برای استفاده در خانه مناسب‌ اند را تولید کرده‌اند. ممکن است قیمت این پرینترها از انواع تک‌ کاره ­ای که در چاپ‌خانه­ ها استفاده می ­شوند کمتر باشد. این موضوع نباید مایه‌ ی تعجب باشد زیرا توانایی چاپگر تنها در تعداد کارهایی که انجام می­دهد خلاصه نمی­شود بلکه کیفیت انجام کار و سرعت چاپ نیز اهمیت بسیار بالایی دارند. چاپگرهای گران‌ قیمتی که در چاپ‌خانه­ ها استفاده می­شوند شاید در هر دقیقه بیش از بیست برگه چاپ کنند در حالی که انواع خانگی و ارزان‌ قیمت بیش از چند عدد در دقیقه چاپ نمی­کنند.

پرینترهای خانگی معمولا توانایی اتصال مستقل به اینترنت ندارند و اکثرا دارای پورت USB نیز نیستند. از پرینترهای لیزری (حتی انواع رنگی آن) بیشتر در چاپ متون استفاده می­شود و برای چاپ عکس، انواع جوهرافشان در خانه کاربرد بیش‌تری دارند. مانند سایر انواع پرینترهای خانگی در مورد تولید پرینترهای رنگی چندکاره‌ ی لیزری نیز شرکت HP پیشگام است و بهترین کیفیت­ را ارائه می­دهد. البته شرکت­های دیگری مانند Epson و سامسونگ نیز محصولات با کیفیتی تولید می­کنند. از مدل­های پرمصرف چندکاره‌ی لیزری می­توان به پرینتر لیزری چهار کاره hp 177FW و پرینتر سه کاره لیزری رنگی HP M176N اشاره کرد. از دیگر مدل‌های پرمصرف می‌توان مدل چهار کاره وایرلس  پرینتر لیزری چهار کاره hp 277DW را نام برد. در حالت کلی قیمت نوع لیزری نسبت به انواع جوهرافشان بالاتر است. برای اطلاع از قیمت و اطلاعات پرینترهای لیزری می­توانید به سایت ایده برتر پارسیان مراجعه کنید.

 

   منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه

ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  فکس  فتوکپی

مواد مصرفی کارتریج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بلید

تجهیزات آموزشی  پرده نمایش  پایه نصب دیتا ویدئو پروژکتور  برد هوشمند  کیت هوشمند  باکس محافظ دیتا پروژکتور

تجهیزات فروشگاهی  کاغذخردکن  اسکناس شمار   پرینتر PVC  صندوق فروشگاهی  بارکدخوان   لیبل پرینتر  فیش پرینتر  پرفراژچک

سیستم ها امنیتی  دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته دام  دوربین مدار بسته بولت دوربین مدار بسته باکس   لوازم جانبی دوربین آداپتور دوربین مدار بسته

لنز دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته  دستگاه DVR  دستگاه NVR

دستگاه دی وی آر 4 کانال  دستگاه دی وی آر 8 کانال  دستگاه دی وی آر 16 کانال  دستگاه دی وی آر 32 کانال

دستگاه ان وی آر 4 کانال  دستگاه ان وی آر 8 کانال  دستگاه ان وی آر 16 کانال  دستگاه ان وی آر 24 کانال   دستگاه ان وی آر 32 کانال

کامپیوتر  کامپیوتر All in One مانیتور  قطعات کامپیوتر  لوازم جانبی کامپیوتر

لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت

تجهیزات شبکه  مودم وایرلس ADSL  کارت شبکه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۷ ] [ مهتاب جوان ]

چاپگرهای حرارتی تغییر شگرفی در صنعت چاپ ایجاد کردند. این ماشین­ ها سیستمی دارند که به آن‌ ها اجازه می‌دهد بدون نیاز به جوهر و تونر عملیات چاپ را انجام دهند. این نوع چاپگرها را در زندگی روزمره به عنوان جزئی از دستگاه­ های پوز فروشگاهی و دستگاه­های ATM (عابر بانک) مشاهده می­کنید. علت اصلی این پیشرفت‌ ها، اختراع رول چاپگر حرارتی بود که با یک طراحی خاص و هوشمندانه چنین امکانی را فراهم ساختند.

رول چاپگر حرارتی

رول چاپگر حرارتی

 

رول چاپگر حرارتی نوعی کاغذ هستند که با مواد شیمیایی خاصی مثل رنگ فلوران لوکو آغشته شده ­ا­­­ند. این مواد نسبت به گرما بسیار حساس هستند و در برابر حرارت به سرعت تغییر رنگ می­دهند. معمولا این مواد در برابر گرما به رنگ سیاه درمی‌ آیند ولی ممکن است از رنگ‌های آبی و قرمز نیز استفاده شود. هرچند این رول­ ها با رسیدن گرما به دمای جوشِ مواد تغییر رنگ می­دهند ولی اگر دست شما روی آن کشیده شود، گرمای دست نیز می­تواند سبب ایجاد علامت و لکه روی آن‌ها شود. رول­های چند رنگ از حدود سی سال قبل ایجاد شدند و پس از آن هم سیستم جوهر روی ایجاد شد. هر دو روش بر روی پوشش چند لایه از رنگ استوار هستند و با تغییر لایه‌ی تحت تاثیر قرار گرفته، رنگ نوشته و کاغذ تغییر می­کند.

رول‌ حرارتی در عرض­های مختلف تولید می­شوند. معمول‌ ترین رولی که چاپ می­شود و در دستگاه­ های پوز و عابر بانک استفاده دارد، بین 60 تا 100 میلیمتر عرض دارد و طول آن تا 60 متر نیز می­رسد.

سرعت اثر گرما روی این کاغذها بسیار زیاد است و تنها در عرض چند ثانیه تغییر رنگ می­ دهند. برای همین در مکان­هایی که سرعت اهمیت دارد -مانند فروشگاه­های بزرگ- استفاده از آن‌ها بسیار متداول و مناسب است.

کیفیت انواع مختلف کاغذهای حرارتی متفاوت است. از آن‌هایی که کیفیت پایین­تری دارند در چاپ رسیدها استفاده می­شود ولی از آن‌هایی که کیفیت بالاتری دارند در کارهای مهم‌ تری مانند چاپ عکس استفاده می­شود. با توجه به حساس بودن کاغذهای رول امکان آسیب به آن‌ها بالا است. مثلا در اثر نور خورشید یا رطوبت می­توانند تغییر کنند. برای جلوگیری از این آسیب، آن‌ها را تغییر می­دهند و لایه­ای از مواد محافظ روی‌ شان می­کشند. قیمت این رول­ها معمولا پایین است و کم‌تر پیش می­آید قیمت هر رول معمولی بالاتر از هزار تومان باشد.

   منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه

ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  فکس  فتوکپی

مواد مصرفی کارتریج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بلید

تجهیزات آموزشی  پرده نمایش  پایه نصب دیتا ویدئو پروژکتور  برد هوشمند  کیت هوشمند  باکس محافظ دیتا پروژکتور

تجهیزات فروشگاهی  کاغذخردکن  اسکناس شمار   پرینتر PVC  صندوق فروشگاهی  بارکدخوان   لیبل پرینتر  فیش پرینتر  پرفراژچک

سیستم ها امنیتی  دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته دام  دوربین مدار بسته بولت دوربین مدار بسته باکس   لوازم جانبی دوربین آداپتور دوربین مدار بسته

لنز دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته  دستگاه DVR  دستگاه NVR

دستگاه دی وی آر 4 کانال  دستگاه دی وی آر 8 کانال  دستگاه دی وی آر 16 کانال  دستگاه دی وی آر 32 کانال

دستگاه ان وی آر 4 کانال  دستگاه ان وی آر 8 کانال  دستگاه ان وی آر 16 کانال  دستگاه ان وی آر 24 کانال   دستگاه ان وی آر 32 کانال

کامپیوتر  کامپیوتر All in One مانیتور  قطعات کامپیوتر  لوازم جانبی کامپیوتر

لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت

تجهیزات شبکه  مودم وایرلس ADSL  کارت شبکه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۷ ] [ مهتاب جوان ]

شرکت سامسونگ یک شرکت خوشه ای کره ای و چند ملیتی است که در صنایع مختلفی فعالیت می کند. شرکت سامسونگ در سال 1938 توسط لی بیونگ – چول در قالب یک شرکت بازرگانی تاسیس شد. شرکت سامسونگ در زمینه تولید محصولات الکترونیکی، خدمات مالی و بیمه، کشتی سازی و صنایع شیمایی فعالیت می کند.

کارتریج سامسونگ Samsung

کارتریج سامسونگ Samsung

کارتریج سامسونگ قطعه ای است که به عنوان منبع رنگ در پرینترهای جوهرافشان، پرینترهای لیزری و دستگاه های فتوکپی وجود دارد. در پرینترهای جوهر افشان، کارتریج در دو نوع رنگی و مشکی وجود دارد. پرینترهای جوهرافشان با پاشیدن قطرات ریز جوهر بر روی کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد تصاویر سیاه و سفید و رنگی را ایجاد می کنند.

کارتریج سامسونگ Samsung در پرینترهای جوهر افشان رنگی و پرینترهای لیزری رنگی دارای سه رنگ اصلی به نام های آبی و زرد و قرمز هستند که در کنار این سه رنگ اصی کارتریج با رنگ مشکی نیز قرار دارد که برای چاپ تصاویر و متون سیاه و سفید استفاده می شود.

در پرینترهای لیزری، کارتریج به عنوان تونر نامیده می شود. در پرینترهای لیزری تونر یا همان کارتریج از دو بخش تشکیل شده است که عبارتند از : مخزن تونر – مخزن تونر استفاده شده یا بک تونر می باشد.

پرینترهای لیزری تک رنگ دارای یک تونر مشکی هستند که کارتریج لیزری سامسونگ از بخش های مختلفی از جمله مخزن تونر تازه، تونر استفاده شده یا ضایعات، درام، مگنت و فوم رول می باشد.

کارتریج ها در مدل های متنوع و با برندهای مختلفی از جمله کارتریج اچ پی hp، کارتریج کانن canon، کارتریج اپسون ،Epson کارتریج برادر brother، کارتریج پاناسونیک panasonic و ..... طراحی و تولید شده اند که هر کدام برای دستگاه مخصوص با برند خودش استفاده می شود.

بین کارتریج های اصلی سامسونگ و غیر اصلی تفاوت هایی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از :

هولوگرام اصلی کارتریج سامسونگ به صورت سه بعدی طراحی شده اند و هنگام حرکت لوگو می توانید متن داخل هولوگرام را بر روی جعبه کارتریج ببینید.

کارتریج های اورجینال و استاندارد در حین کار دچار مشکلات چاپی مانند پودر ریزی، پخش جوهر و ..... ندارند. 

 

   منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه

ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  فکس  فتوکپی

مواد مصرفی کارتریج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بلید

تجهیزات آموزشی  پرده نمایش  پایه نصب دیتا ویدئو پروژکتور  برد هوشمند  کیت هوشمند  باکس محافظ دیتا پروژکتور

تجهیزات فروشگاهی  کاغذخردکن  اسکناس شمار   پرینتر PVC  صندوق فروشگاهی  بارکدخوان   لیبل پرینتر  فیش پرینتر  پرفراژچک

سیستم ها امنیتی  دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته دام  دوربین مدار بسته بولت دوربین مدار بسته باکس   لوازم جانبی دوربین آداپتور دوربین مدار بسته

لنز دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته  دستگاه DVR  دستگاه NVR

دستگاه دی وی آر 4 کانال  دستگاه دی وی آر 8 کانال  دستگاه دی وی آر 16 کانال  دستگاه دی وی آر 32 کانال

دستگاه ان وی آر 4 کانال  دستگاه ان وی آر 8 کانال  دستگاه ان وی آر 16 کانال  دستگاه ان وی آر 24 کانال   دستگاه ان وی آر 32 کانال

کامپیوتر  کامپیوتر All in One مانیتور  قطعات کامپیوتر  لوازم جانبی کامپیوتر

لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت

تجهیزات شبکه  مودم وایرلس ADSL  کارت شبکه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۷ ] [ مهتاب جوان ]

شرکت اپسون در سال 1942 در کشور ژاپن تاسیس شد. شرکت اپسون بخشی از شرکت ساعت سازی بزرگ سیکو محسوب می شود. شرکت اپسون یک شرکت فناوری ژاپنی است و از بزرگ ترین تولیدکنندگان چاپگر در جهان و اطلاعات و تجهیزات مرتبط با تصویربرداری فعالیت می کند. شرکت اپسون در ناگانوی ژاپن قرار دارد. نام برند اپسون Epson به معنی فرزند پرینتر الکترونیک است. شرکت اپسون تولید کننده محصولاتی از جمله : انواع پرینتر جوهر افشان، پرینتر سوزنی، پرینتر لیزری، اسکنر، لپ تاپ و ...... است.

کارتریج اپسون Epson

کارتریج اپسون Epson

کارتریج اپسون Epson یکی از لوازم جانبی دستگاه های پرینتر و فتوکپی می باشد. کارتریج ها در پرینترهای جوهرافشان رنگی و سیاه و سفید و پرینترهای لیزری رنگی و سیاه و سفید استفاده می شود.

کارتریج اپسون به عنوان منبع رنگ در چاپگرهای جوهرافشان هستند که به وسیله پاشیدن ذرات رنگ از طریق منافذ ریز هد بر روی کاغذ موردنظر تصاویر و متون و اطلاعات را چاپ می کنند. کارتریج Epson در پرینترهای لیزری به عنوان تونر استفاده می شود.

کارتریج ها در مدل های متنوع و با برندهای مختلفیاز جمله کارتریج شارپ sharp، کارتریج سامسونگ Samsung، کارتریج اچ پی hp، کارتریج کانن canon، کارتریج تارا tara، کارتریج برادر brother، کارتریج پاناسونیک panasonic و ..... طراحی و تولید شده است که هر کدام کارایی و کاربرد خاصی برای دستگاه فتوکپی و پرینترها دارند.

کارتریج اپسون Epson در مدل های متنوعی از جمله : کارتریج اصل اپسون (original) – کارتریج بازتولید اپسون (Remanufactured) – کارتریج دوباره پر شده اپسون (Refilled) – کارتریج بازیافتی اپسون (Recycled) – کارتریج سازگار یا عمومی اپسون (Compatible or Generic) دسته بندی می شوند.

آشنایی با کارتریج اپسون Epson اصل از تقلبی یا غیراصل؟؟؟؟

کارتریج های اصل اپسون در واقع از طرف همان شرکت تولید کننده تجهیزات چاپ مانند شرکت های اچ پی، کانن، زیراکس و لکس مارک ساخته می شوند. در ساخت کارتریج های اصلی از ترکیب قطعات نو و بازیافتی کارخانه های سراسر دنیا استفاده می کنند. دلیل نام گذاری کارتریج اصل برای این محصولات به علت ساخت آنها به وسیله شرکت اصلی و دارنده اختراع می باشد و به نحوی که تولید این محصول توسط افراد دیگر تحت هر برندی پیگرد قانونی دارد و غیر قانونی می باشد.

 

   منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه

ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  فکس  فتوکپی

مواد مصرفی کارتریج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بلید

تجهیزات آموزشی  پرده نمایش  پایه نصب دیتا ویدئو پروژکتور  برد هوشمند  کیت هوشمند  باکس محافظ دیتا پروژکتور

تجهیزات فروشگاهی  کاغذخردکن  اسکناس شمار   پرینتر PVC  صندوق فروشگاهی  بارکدخوان   لیبل پرینتر  فیش پرینتر  پرفراژچک

سیستم ها امنیتی  دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته دام  دوربین مدار بسته بولت دوربین مدار بسته باکس   لوازم جانبی دوربین آداپتور دوربین مدار بسته

لنز دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته  دستگاه DVR  دستگاه NVR

دستگاه دی وی آر 4 کانال  دستگاه دی وی آر 8 کانال  دستگاه دی وی آر 16 کانال  دستگاه دی وی آر 32 کانال

دستگاه ان وی آر 4 کانال  دستگاه ان وی آر 8 کانال  دستگاه ان وی آر 16 کانال  دستگاه ان وی آر 24 کانال   دستگاه ان وی آر 32 کانال

کامپیوتر  کامپیوتر All in One مانیتور  قطعات کامپیوتر  لوازم جانبی کامپیوتر

لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت

تجهیزات شبکه  مودم وایرلس ADSL  کارت شبکه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۷ ] [ مهتاب جوان ]

شرکت تارا tara در سال 1368 در زمینه IT تاسیس شد و در زمینه تولید محصولات IT در سال 1372 مجوز خود را از وزارت صنایع اخذ نمود. شرکت تارا TARA در حوزه تولید کارتریج پرینتر لیزری و پرینتر جوهرافشان فعالیت می کند و محصولات خود را با نام "کارتریج تارا" به بازار عرضه کرده است.

کارتریج تارا tara

کارتریج تارا tara

کارتریج تارا TARA یکی از لوازم پرکاربرد در دستگاه های پرینتر و فتوکپی هستند. کارتریج تارا یکی از مواد مصرفی در پرینترها هستند که در زمان خرید پرینتر و استفاده از آنها هزینه های دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهند، مواد مصرفی یا همان کارتریج در پرینترهای جوهرافشان به نام جوهر و در پرینترهای لیزری، کارتریج به نام پودر و یا تونر گفته می شود و در اصطلاح محفظه ای که تونر یا جوهر درون آن قرار می گیرد کارتریج گفته می شود.

کارتریج ها در مدل ها و برندهای متنوعی از جمله کارتریج سامسونگ Samsung، کارتریج اچ پی hp، کارتریج کانن canon، کارتریج اپسون Epson ، کارتریج برادر brother، کارتریج پاناسونیک panasonic و ..... طراحی و تولید و در بازار ایران وجود دارد. که هر کدام برای پرینتر مخصوص به برند خود ساخته شده است.

کارتریج tara در انواع مختلفی از جمله : کارتریج اصل تارا tara، کارتریج طرح تارا tara که شامل کارتریج های سازگار، بازتولید و بازیافتی می شود و کارتریج دوباره پر شده تارا tara

کارتریج طرح یا طرح اصلی تارا tara : این نوع کارتریج اصل نیست و برگرفته شده از کارتریج اصلی ساخته شده است که از لحاظ شکل و شمایل مانند کارتریج اصلی می باشد. کارتریج طرح اصلی شامل کارتریج های سازگار، بازتولید و بازیافتی هستند که هر کدام برای کارایی خاصی مفید هستند.

کارتریج سازگار تارا tara: کارتریج سازگار یعنی با آن دستگاه کار می کند حتی اگر توسط سازنده اصلی دستگاه تولید و ساخته نشده باشد. این نوع کارتریج ها در مواردی که سازنده اصلی طرح خود را برای لوازم جانبی به ثبت نرسانده است و یا تاریخ انقضای ثبت آن به پایان رسیده است تولید می شوند. در رابطه با حق مالکیت عمومی در این حالت سازندگان تجهیزات جانبی عمومی اجازه دارند که کارتریج های سازگار یا عمومی را با برندهای دیگر تولید کنند.

   منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه

ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  فکس  فتوکپی

مواد مصرفی کارتریج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بلید

تجهیزات آموزشی  پرده نمایش  پایه نصب دیتا ویدئو پروژکتور  برد هوشمند  کیت هوشمند  باکس محافظ دیتا پروژکتور

تجهیزات فروشگاهی  کاغذخردکن  اسکناس شمار   پرینتر PVC  صندوق فروشگاهی  بارکدخوان   لیبل پرینتر  فیش پرینتر  پرفراژچک

سیستم ها امنیتی  دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته دام  دوربین مدار بسته بولت دوربین مدار بسته باکس   لوازم جانبی دوربین آداپتور دوربین مدار بسته

لنز دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته  دستگاه DVR  دستگاه NVR

دستگاه دی وی آر 4 کانال  دستگاه دی وی آر 8 کانال  دستگاه دی وی آر 16 کانال  دستگاه دی وی آر 32 کانال

دستگاه ان وی آر 4 کانال  دستگاه ان وی آر 8 کانال  دستگاه ان وی آر 16 کانال  دستگاه ان وی آر 24 کانال   دستگاه ان وی آر 32 کانال

کامپیوتر  کامپیوتر All in One مانیتور  قطعات کامپیوتر  لوازم جانبی کامپیوتر

لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت

تجهیزات شبکه  مودم وایرلس ADSL  کارت شبکه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۷ ] [ مهتاب جوان ]

شرکت صنایع برادر brother شرکتی ژاپنی است. شرکت برادر brother در سال 1908 توسط دو برادر تاسیس شد. شرکت برادر در سال 1908 شرکت چرخ خیاطی یاسووی (Yasui) در ناگویا در کشور ژاپن را تاسیس کرد. شرکت برادر در سال 1954 اولین شعبه خارج از کشور را در آمریکا راه اندازی کرد. شرکت برادر brother در زمینه تولید انواع محصولاتی از جمله چاپگر، ماشین های دوخت، دستگاه های فکس و ..... محصولات دیگر الکترونیک فعالیت می کند.

کارتریج برادر brother

کارتریج برادر brother

کارتریج برادر به عنوان منبع رنگ در پرینترهای جوهر افشان و پرینترهای لیزری استفاده می شود. کارتریج در پرینترهای جوهرافشان رنگی و سیاه سفید به عنوان جوهر نامیده می شود و در پرینترهای لیزری، کارتریج به عنوان تونر می باشد. در پرینترهای جوهرافشان و لیزری رنگی سه رنگ اصلی به عنوان کارتریج به نام های آبی و زرد و قرمز به همراه یک کارتریج مشکی برای چاپ تصاویر سیاه وسفید استفاده می شود.

زمانی که یک جوهر کارتریج رو به اتمام است و یا تمام شده است باید در نگهداری و تعویض آن دقت کنید اگر به موقع این کار را انجام ندهید به صورت جوهر یا تونر درون محفظه کارتریج خشک شده و دیگر نمی توانید آن را پر کنید و در این صورت باید برای خرید دو عدد کارتریج نو هزینه کنید. برای بسته بندی کارتریج در زمان تعویض کارتریج به صورت جداگانه باید هر کارتریج جوهر و یا تونر را بسته بندی کنید که برای این کار به وسایل زیر نیاز دارید که عبارتند از : 1- یک عدد کیسه پلاستیکی زیپ دار 2- یک نوار باریک (30 در 2 سانتیمتر) که از جنس پارچه کرکی و یا کاغذی کاهی تقریبا کلفت باشد و یا استفاده از دستمال کاغذی کلفت 3- یک عدد کش حلقه ای نیاز می باشد.

آموزش بسته بندی کارتریج برادر brother

روش بسته بندی کارتریج برادر brother به این صورت است که اول باید کارتریج خالی را از پرینتر خارج کنید در مرحله دوم نوار باریک را چندتا کنید تا به اندازه طول حدود 3 سانتی متر کوچک شود و آن را خیس کنید و در مرحله سوم کارتریج و نوار خیس شده را درون پلاستیک قرار دهید و کیسه را بسته و زیپ آن را محکم ببندید.

   منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه

ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  فکس  فتوکپی

مواد مصرفی کارتریج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بلید

تجهیزات آموزشی  پرده نمایش  پایه نصب دیتا ویدئو پروژکتور  برد هوشمند  کیت هوشمند  باکس محافظ دیتا پروژکتور

تجهیزات فروشگاهی  کاغذخردکن  اسکناس شمار   پرینتر PVC  صندوق فروشگاهی  بارکدخوان   لیبل پرینتر  فیش پرینتر  پرفراژچک

سیستم ها امنیتی  دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته دام  دوربین مدار بسته بولت دوربین مدار بسته باکس   لوازم جانبی دوربین آداپتور دوربین مدار بسته

لنز دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته  دستگاه DVR  دستگاه NVR

دستگاه دی وی آر 4 کانال  دستگاه دی وی آر 8 کانال  دستگاه دی وی آر 16 کانال  دستگاه دی وی آر 32 کانال

دستگاه ان وی آر 4 کانال  دستگاه ان وی آر 8 کانال  دستگاه ان وی آر 16 کانال  دستگاه ان وی آر 24 کانال   دستگاه ان وی آر 32 کانال

کامپیوتر  کامپیوتر All in One مانیتور  قطعات کامپیوتر  لوازم جانبی کامپیوتر

لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت

تجهیزات شبکه  مودم وایرلس ADSL  کارت شبکه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۷ ] [ مهتاب جوان ]

شرکت شارپ sharp یک شرکت صنایع الکترونیک ژاپنی است. شرکت شارپ در اوساکا قرار دارد. شرکت شارپ طراح و تولید کننده طیف وسیعی از محصولات و کالاهای الکترونیکی هستند. شرکت sharp در سال 1912 توسط تاکوجی هایاکاوا تاسیس شده است. شرکت شارپ sharp یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تولیدکنندگان ژاپنی در کالاهای مصرفی الکترونیکی است.

کارتریج شارپ sharp

کارتریج شارپ sharp

کارتریج شارپ sharp از مواد مصرفی در پرینترها و دستگاه های کپی هستند. کارتریج در پرینترهای جوهرافشان و پرینترهای لیزری متفاوت هستند در پرینترهای لیزری به عنوان تونر استفاده می شوند اما در پرینترهای جوهر افشان کارتریج به عنوان جوهر استفاده می شود. در پرینترهای جوهرافشان و لیزری رنگی از چهار رنگ اصلی قرمز و زرد و آبی و مشکی به عنوان کارتریج استفاده می شود. کارتریج مخزن پرینترهای لیزری رنگی از دو بخش شامل : مخزن تونر و مخزن تونر استفاده شده یا بک تونر تشکیل شده است.

کارتریج ها در مدل های متنوع و با برندهای مختلفی از جمله کارتریج اپسون Epson، کارتریج سامسونگ Samsung، کارتریج اچ پی hp، کارتریج کانن canon، کارتریج تارا tara، کارتریج برادر brother، کارتریج پاناسونیک panasonic و ..... طراحی و تولید شده است که هر کدام کارایی و کاربرد خاصی برای دستگاه فتوکپی و پرینترها دارند.

بین کارتریج های اصلی شارپ و تقلبی یا غیر اصلی تفاوت هایی وجود دارد که در اینجا به بررسی می پردازیم:

هولوگرام بر روی جعبه کارتریج های اصلی شارپ به صورت 3 بعدی هستند و در هنگام حرکت متن داخل هولوگرام هنگام حرکت دادن جعبه تکان می خورد. این نوع هولوگرام بر روی جعبه های غیراصلی کارتریج یافت نمی شود. نوع سر پلمپ در کارتریج های لیزری به این صورت هست که باید کاملا چسبیده به بدنه کارتریج باشند و هنگامی که کاربر قصد کشیدن پلمپ کارتریج sharp را دارد باید سر پلمپ را بشکند و بعد نوار پلمپ را از داخل کارتریج بیرون بکشد و در واقع نوعی سر پلمپ باید بر روی کارتریج جزئی از بدنه آن باشد که در نمونه غیر اصلی کارتریج به این صورت نمی باشد.

در کارتریج های اصل به صورت برجسته درج اطلاعات شامل تاریخ ساخت و سریال کارتریج به صورت برجسته بر روی بدنه آن درج شده است که باید با شماره های درج شده بر روی جعبه تطابق داشته باشد.

در کارتریج های جوهرافشان اصلی رنگ طلایی هد و شفافیت نازل ها و بی خط و خش بودن قسمتی که با سوزن های دستگاه ارتباط برقرار می کند و یا همان قسمتی که به صورت دانه های طلایی در مقابل هد قرار دارد ملاک تشخیص می باشد.

 

   منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه

ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  فکس  فتوکپی

مواد مصرفی کارتریج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بلید

تجهیزات آموزشی  پرده نمایش  پایه نصب دیتا ویدئو پروژکتور  برد هوشمند  کیت هوشمند  باکس محافظ دیتا پروژکتور

تجهیزات فروشگاهی  کاغذخردکن  اسکناس شمار   پرینتر PVC  صندوق فروشگاهی  بارکدخوان   لیبل پرینتر  فیش پرینتر  پرفراژچک

سیستم ها امنیتی  دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته دام  دوربین مدار بسته بولت دوربین مدار بسته باکس   لوازم جانبی دوربین آداپتور دوربین مدار بسته

لنز دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته  دستگاه DVR  دستگاه NVR

دستگاه دی وی آر 4 کانال  دستگاه دی وی آر 8 کانال  دستگاه دی وی آر 16 کانال  دستگاه دی وی آر 32 کانال

دستگاه ان وی آر 4 کانال  دستگاه ان وی آر 8 کانال  دستگاه ان وی آر 16 کانال  دستگاه ان وی آر 24 کانال   دستگاه ان وی آر 32 کانال

کامپیوتر  کامپیوتر All in One مانیتور  قطعات کامپیوتر  لوازم جانبی کامپیوتر

لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت

تجهیزات شبکه  مودم وایرلس ADSL  کارت شبکه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۷ ] [ مهتاب جوان ]

دانلود آهنگ جديد ارشاد كي زد به نام جاده خاكي

Download New Music Ershad Kay Z – Jaddeh Khaki
آهنگ جديد جاده خاكي را با صداي ارشاد كي زد با دو كيفيت متفاوت از موزيك ايروني ميتوانيد دانلود كنيد.

دانلود آهنگ جديد ارشاد كي زد به نام جاده خاكي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۲ ] [ مهتاب جوان ]

دانلود آهنگ جدید حسین قاسمی به نام سقوط

Download New Music Hossein Ghasemi – Soghoot
آهنگ جدید سقوط را با صدای حسین قاسمی با دو کیفیت متفاوت از موزیک ایرونی میتوانید دانلود کنید.

دانلود آهنگ جدید حسین قاسمی به نام سقوط


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۲ ] [ مهتاب جوان ]

دانلود آهنگ جدید محسن جهانگیری به نام تولد منه

Download New Music Mohsen Jahangiri – Tavalode Mane
آهنگ جدید تولد منه را با صدای محسن جهانگیری با دو کیفیت متفاوت از موزیک ایرونی میتوانید دانلود کنید.

دانلود آهنگ جدید محسن جهانگیری به نام تولد منه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۳۲ ] [ مهتاب جوان ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب